ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_active'
---
REPLACE INTO ams_active SET active_id = 1, active_time = 1553322972, active_ip = '54.236.246.85', active_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', active_session = 'gmp2hu1q6p0h0io3ukkg8jk346'
---
ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_s1_articleviews'
---
INSERT INTO ams_s1_articleviews SET view_ip = INET_ATON('54.236.246.85'), view_user_id = 1, view_date = NOW(), view_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', view_referer = '', view_article_id = 2527
---
ERROR: UPDATE command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_s1_articles'
---
UPDATE ams_s1_articles SET article_view_count = 414 WHERE article_id = 2527 LIMIT 1
---
Czy można obejść się bez słodyczy?
TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Tue, 9 Sep 2014

Czy można obejść się bez słodyczy?

800px-HardCandy,fot.Wikipedia,autorAdamZAch te słodycze, któż z nas ich nie lubi?! Wyjątkowo rzadko można spotkać osoby, które rzeczywiście nie lubią i w ogóle nie jedzą słodyczy. Zdecydowana większość z nas przepada za słodkościami, choć oczywiście każdy może lubić coś innego, a wybór wśród słodyczy jest duży!

 Osoby, które prowadzą bardzo zdrowy i aktywny styl życia często całkowicie wystrzegają się słodyczy, bo boją się, że te im zaszkodzą. Nie warto jednak aż tak demonizować słodyczy, bowiem tak naprawdę nie są one aż tak złe, jakby się to mogło wydawać. Owszem, co za dużo, to niezdrowo i z pewnością duża ilość słodkości może zaszkodzić. Niemniej, jeśli tylko potrafimy zachować umiar, nic złego nam nie grozi. Nie trzeba przecież na raz zjeść całej czekolady czy kilograma ciastek. Jeśli odczuwamy dużą chęć zjedzenia czegoś słodkiego, czasem wystarczy odrobina, aby ową chęć i potrzebę zaspokoić.

Potrzeba słodyczy...

Warto pamiętać o tym, że słodycze tak naprawdę wcale nie są nam potrzebne do życia, zatem spokojnie możemy się bez nich obejść. Pytanie tylko czy chcemy? Większość zapewne odpowie, że nie. Czasem lepiej już zatem jest zjeść kostkę czekolady czy batonika, niż męczyć się cały dzień i nie myśleć o niczym innym. Warto też uświadomić sobie, że "coś słodkiego" niekoniecznie od razu musi oznaczać między innymi wyżej wymienione produkty. Słodki smak kryje się przecież również w owocach, które są pełne witamin, dlatego warto je jeść.

Domowo czyli zdrowo

Jeżeli bardzo lubimy słodycze i nie jesteśmy w stanie się im oprzeć, możemy samodzielnie je przygotować. Wówczas to my mamy wpływ na to, z jakich składników słodkości będą przygotowane. Możemy przykładowo użyć brązowego cukru zamiast białego, a zwykłą mąkę możemy zastąpić mąką razową. Dobrym pomysłem są także słodycze na bazie naturalnego miodu. Obecnie nie ma najmniejszego problemu, aby znaleźć bardzo rozmaite przepisy na zdrowe słodycze.

Słodycze w życiu dziecka

Przyjęło się sądzić, że szczególnie dzieci przepadają za wszelkiego rodzaju słodkościami. Faktem jest jednak, że to, na ile dziecko będzie lubiło słodycze i w jakich ilościach będzie je zjadało, zależy w głównej mierze od rodziców. Jak już było wspomniane, słodycze nie są żadnym ważnym elementem naszej diety, nie potrzebujemy ich do tego, aby przeżyć, dlatego też im później dziecko pozna smak słodyczy, tym lepiej.

 Słodycze z całą pewnością należy dziecku ograniczać, rozsądnie dawkować, ale czy pozbawiać dziecko słodyczy całkowicie? Trzeba mieć świadomość tego, że taki zabieg może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego, bo im bardziej dziecku będziemy zabraniać, tym większą ochotę może ono mieć na zjedzenie czegoś słodkiego - w myśl zasady "na złość mamie odmrożę sobie uszy". Dzieci zaś zawsze znajdą jakiś sposób na to, aby zdobyć coś słodkiego.

Zamiast tylko nakazów i zakazów warto zastosować rozmowę. Trzeba rozmawiać z dzieckiem i tłumaczyć mu, że nadmiar słodyczy może zaszkodzić, dlatego powinno jeść je w rozsądnych ilościach. Trzeba ustalić pewne zasady jak przykładowo to, że nie będzie nic słodkiego, jeśli nie będzie zjedzony obiad, jeśli dziecko nie zje choć jednego owocu czy warzywa w ciągu dnia. Po zjedzeniu słodyczy (o ile jest to możliwe) trzeba dokładnie umyć zęby i warto tego pilnować.

 Lepiej zrezygnować z praktyk podawania słodyczy "na pocieszenie". Dziecko powinno wiedzieć, że kiedy stłucze kolano, przyjemniej jest przytulić się do mamy czy taty, porozmawiać, niż zjeść paczkę ciastek. Absolutnie nie powinniśmy też uspokajać dziecka przy pomocy słodyczy. Choć nie da się ukryć, że "metoda"ta jest skuteczna na 99,9 proc., jest jednocześnie wyjątkowo niepedagogiczna, bo dlaczego dziecko ma otrzymywać coś dobrego i pozytywnego, jeśli źle się zachowuje? Za złe zachowanie powinna być kara, nie nagroda.

 

Słodycze w życiu dorosłego

Jeżeli za młodu zostaniemy nauczeni, że słodycze są potrzebne do życia i szczęścia, że dzięki nim wszystko można załatwić, będziemy traktować je jako coś, co ma o wiele większą wartość, niż w rzeczywistości. Słodycze w nagrodę, na pocieszanie, dla uspokojenia, bo humor jest kiepski, bo pogoda brzydka... Takim sposobem można znaleźć tysiąc wymówek, aby usprawiedliwić fakt zjedzenia kolejnej paczki ciastek czy tabliczki czekolady.

Wiele osób "zajada" słodyczami stres i różnego typu niepowodzenia. Trzeba jednak uzmysłowić sobie to, że samo tylko zjedzenie czegoś słodkiego nie rozwiąże istniejącego problemu. Choćbyśmy zjedli w ciąg dnia i dwa kilogramy słodkości problemy same nie znikną, a co najwyżej dostaniemy bólu brzucha.

www.kuri.com.pl - hurtownia słodyczy, z którą życie staje się słodsze!

Przeczytano 413 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA