TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Mon, 29 May 2017

Vademecum wędkarza – akcesoria wędkarskie

spinning-rods-ana-desktop-category-list-Wędkarstwo to świetna zabawa, dająca relaks na łonie przyrody. Bez względu na to jaki jest Twój stopień wprawienia – dostarcza wiele emocji. Nie ulega wątpliwości, że powodzenie łowienia to nie tylko wynik zajęcia dobrych łowisk, ale też stosowny sprzęt. Należycie dopasowane akcesoria wędkarskie mają duże znaczenie i decydują o wynikach połowu.

Wybór sprzętu zależy w dużej mierze od metody łowienia i rodzaju zwierzęcia jaki bierzemy pod uwagę. Trzeba zacząć od poznania popularnych technik połowowych. Najstarszą jest metoda gruntowa - polega na wędkowaniu przy zastosowaniu koszyczka zanętowego. Pomaga złapać amura czy leszcza. W górskich rzekach łowi się techniką muchową, za to na ryby drapieżne niezrównana jest metoda spinningu, stosująca zanęty sztuczne jak twistery czy kopyta.

Niewątpliwie standardowy zestaw każdego wędkarza to tzw. szóstka wędkarska - kij, kołowrotek, żyłka, haczyk, spławik, ciężarek. Sklepy wędkarskie prześcigają się w asortymencie dla klientów. Oczywiście, można zakupić ekwipunek specjalistyczny a co za tym idzie cenny. Jednak na starcie opłaca się dobrać nieskomplikowany narzędziownik. Niezależnie jaka jest liczba dodatków, sprawdzą się skrzynki wędkarskie. Dzięki nim łatwiej będzie przyoszczędzić więcej powszechni i ustrzec się zgubieniem sprzętu. Są dobrym ułatwieniem podczas połowów. Przydadzą się w gromadzeniu wszelkich akcesoriów. Należy mieć na uwadze, że wielkość pojemnika powinna być dobrana do ilości sprzętu. Współcześnie wędkarze mogą wybierać skrzynki mniej lub bardziej złożone. Ważne by nie miały żadnych składników z metalu. Należy też pamiętać, że dodatki wykonane z silikonu należy trzymać odizolowane, ponieważ taki materiał wchodzi w reakcję z plastikiem.

Początkujący wędkarze kompletowanie wyposażenia wszczynają od zakupu wędziska i kołowrotka. Wędzisko to zwyczajnie kij, służący za fundament wędki. Dziś widuje się lekkie wędziska z włókna szklanego lub węglowego. Kołowrotek jest elementem podstawowym, choć znaczna część doświadczonych wędkarzy radzi sobie bez niego. Zależnie od podjętej techniki połowowej stosuje się kołowrotek ze szpulą wolną lub stałą, hamulcem przednim bądź tylnym.

Odpowiednia wędka nie załatwia sprawy. Ważne też jest jej przechowywanie. Pokrowiec wędkarski pozwala utrzymać wędkę w dobrym stanie przez długi czas. Ten najlepszy - powinien być nieprzemakalny, i usprawniać transportowanie. Topowe etui mają dodatkowe kieszonki i rzepy, dzięki czemu są wielofunkcyjne. Wielu wędkarzy nie potrafi jednak dobrze używać etui. Popularnym błędem jest upychanie sprzętu, co szybko prowadzi do uszkodzenia.

Akcesoria wędkarskie to nie tylko obciążniki,haczyki czy wabiki, ale też przede wszystkim żyłka, na którą początkujący powinna również skierować uwagę. Zawsze powinna być elastyczna, a dedykowana na cięższe sztuki stosownie mocna.

Kompletując startowy sprzęt nie jest potrzebne by kierować się producentem. Dopiero w miarę nabywania doświadczenia można się odważyć, dodając specjalistyczne akcesoria wędkarskie. Warto za to poznawać i wymieniać się doświadczeniami z innymi amatorami. Im więcej funkcji się przetestuje tym większa sposobność na skuteczne połowy.

robcio - wędkarz na muchę

Przeczytano 2913 razy.

4.0/5(1 votes)Edit

Komentarze

Comments are closed.