TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Fri, 13 Nov 2015

Alkomaty w Alkohit.pl

AlkoHit.jpgAlkomat jest urządzeniem niezbędnym dla każdego kierowcy, któremu, nawet okazjonalnie, zdarza się spożywać alkohol. Być może nawet jest to urządzenie szczególnie dedykowane osobom, które nie piją alkoholu codziennie i z tego powodu nie mają rozeznania, czy ich organizm uporał się już ze skutkami spożycia i czy mogą bezpiecznie siadać za kierownicą.

W każdym jednak przypadku alkomaty przeznaczone są dla ludzi, którzy myślą; którzy posiadają wyobraźnię; i którzy kogoś kochają i nie wyobrażają sobie, by jeden głupi wyskok mógł zniweczyć wszystko, co jest dla nich ważne.

Oczywiście, istnieje szereg miejsc, gdzie możemy nabyć alkomat, albo przynajmniej coś, co będzie go przypominać w ogólnym zarysie. Skoro jednak ma to być urządzenie, na którym chcemy opierać istotne decyzje (bo siadanie za kierownica jest istotną decyzją i może w diametralny sposób zmienić nasza przyszłość), powinno to być urządzenia wiarygodne i nie obarczone błędami odczytu, sięgającymi kilkuset procent.

Alkomaty w alkohit.pl

Pod adresem www.alkohit.pl możemy nabyć różnego typu alkomaty, w zależności od naszych preferencji, wymagań i potrzeb. Sklep oferuje wiele odmian alkomatów, należących do wszystkich trzech typów urządzeń, jakie dostępne sa na rynku, a więc:

  • alkomaty półprzewodnikowe;
  • alkomaty elektrochemiczne;
  • alkomaty spektrofotometryczne w podczerwieni.

Oczywiście, laikowi powyższe nazwy niekoniecznie coś mówią. Z tego powodu, jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupem któregoś z powyższych urządzeń, najlepiej jest skontaktować się z fachowcami ze sklepu, którzy wytłumaczą nam w sposób "łopatologiczny" zasady działania poszczególnych typów, a także wynikające stąd różnice w dokładności oraz w cenie. Ogólne zasady działania poszczególnych typów przedstawiają się następująco:

Alkomaty półprzewodnikowe

Są to najtańsze z urządzeń, ale, jak to zwykle bywa, niska cena skądś wynika. Tego typu alkomaty obarczone są sporym błędem odczytu, bowiem na ich wskazania mają wpływ substancje, które spożywamy często i w dużych ilościach, a więc kawa, herbata, a nawet dym tytoniowy. Ponadto, alkomaty tego typu dość łatwo ulegają rozkalibrowaniu, zaś po kilku miesiącach użytkowania wykazują nawet kilkaset procent odchyłki od rzeczywistej wartości wydychanego z powietrzem alkoholu.

Alkomaty elektrochemiczne

Wskazania tych urządzeń oparte są o platynowy czujnik elektrochemiczny, który wykazuje zdecydowanie większą czułość i dokładność pomiaru. Ze względu na zasadę działania tego typu alkomatów, spożywanie innych substancji, niż alkohol, nie ma wpływu na wskazania urządzenia. Duża dokładność przy relatywnie niskich cenach powodują, że są to najczęściej wybierane przez kierowców alkomaty. Co więcej, z tego rodzaju urządzeń korzysta również Policja, zaś ich wskazania wykazują na tyle dużą dokładność, że mogą stanowić wiarygodny materiał dowodowy w razie postępowania sądowego.

Alkomaty spektrofotometryczne w podczerwieni

Spektrofotometria w podczerwieni jest niezwykle dokładną metoda oznaczania substancji i z tego powodu alkomaty tego typu wykazują najwyższa dokładność odczytu. Jednakże ze względu na rozmiary, a także na wysoką cenę, są to raczej urządzenia stacjonarne. Alkomaty spektrofotometryczne możemy spotkać w placówkach typu szpitale lub w komisariatach Policji.

Autorem artykułu jest producent alkomatów Alkohit.pl

Przeczytano 467 razy.

5.0/5(1 votes)Edit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA