TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.

Bezpieczeństwo na stoku - o czym warto pamiętać

Trwa ostatnia tura ferii zimowych i liczne grupy dzieci i młodzieży odwiedzają stoki narciarskie w Polsce i za granicą, aby zaczerpnąć jeszcze ostatnich podrygów zimy i wyszaleć się na nartach i deskach snowboardowych.

 

czytaj cały artykuł

Przeczytano 519 razy.

5.0/5(1 votes)

Suplementy dla 50-letnich mężczyzn, trenujących kulturystykę

fitness-332278_640.jpg

Wraz z wiekiem, trzeba się liczyć z tym, że będziemy musieli walczyć z sarkopenią lub związaną ze starzeniem się, utratą mięśni. Chociaż objawy mogą zacząć występować u osób powyżej 55 roku życia, mogą jednak zacząć się wcześniej. Jednak w połączeniu ze zrównoważoną dietą i dobrze skonstruowanym planem ćwiczeń, suplementacja może Ci pomóc uniknąć utraty mięśni wraz z wiekiem. Przed rozpoczęciem jakiekolwiek schematu diety, ćwiczeń i suplementacji, skonsultuj się z lekarzem.

Białko

Wraz z wiekiem, synteza białek mięśniowych lub zdolność do naprawy i budowy tkanki mięśniowej ze źródeł proteinowych, zmniejsza się. Dlatego powinniśmy zwiększyć spożycie białka. Jeśli nie będziesz co najmniej dwa razy więcej dostarczał nieaktywnego białka, możesz mieć problemy z utrzymaniem dotychczasowych mięśni, już nie mówiąc o ich budowie. Jeśli więc chcesz, by kulturystyka przynosiła efekty, musisz jeść jak najwięcej białka, np. chude kawałki wołowiny, ryby, drób, mleko i jaja. Białkowe shake między posiłkami są natomiast wygodnym sposobem na to, aby zwiększyć swoje dzienne spożycie białka.

Tłuszcz

Wraz z wiekiem, zdolność do produkcji hormonów steroidowych, maleje. Do hormonów steroidowych, możemy zaliczyć testosteron, hormon pierwotnego budowania mięśni. Są one produkowane z przerobionych steroli diety. Oznacza to, że trzeba dostarczyć pewną ilość tłuszczu i cholesterolu do organizmu do produkcji testosteronu. Zdrowe źródła zawierają tłuszcze wielonienasycone, występujące np. w oliwek w oliwek. Jeśli nie możesz jeść dużo ryb i orzechów, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe możesz znaleźć np. w oleju z ryb i oleju lnianym. Oba oleje dostępne są w postaci kapsułek i ciekłej. Płyny te możesz dodać do swoich shake'ów białkowych, ale olej lniany może drastycznie zmienić ich smak.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 566 razy.

5.0/5(2 votes)

Kobiety przejmują siłownie

Muscle22.jpgCzasy, kiedy kobiety szerokim łukiem omijały siłownie, a swoją aktywność ograniczały do treningów aerobowych już dawno odeszły w niepamięć. I dobrze, bo to nie bieżnia mechaniczna, orbitrek czy rowerek, ale mocny trening siłowy jest kluczem do pięknej, sportowej sylwetki.

Nie obawiaj się, że przez ciężary nadmiernie rozbudują ci się mięśnie i stracisz swoje naturalne kobiece walory. Przeciwnie - dzięki nim ujędrnisz pośladki, wysmuklisz nogi i sprawisz, że twój brzuch będzie płaski jak nigdy.

Trening siłowy jest zdecydowanie lepszy niż cardio. Warto odrzucić przesąd, że trening siłowy służy jedynie do rozbudowy muskulatury, a tłuszcz spala się wyłącznie podczas treningu cardio. To mylne założenie. Trening siłowy pozwala na rozbudowywanie tkanki mięśniowej przy jednoczesnej redukcji poziomu tkanki tłuszczowej.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 446 razy.

5.0/5(1 votes)

Proces powstawania dobrej odżywki

Bia%C5%82ko-dla-sportowc%C3%B3w-od%C5%BCBiałko serwatkowe jest jedną z bardziej cenionych odżywek powodujących zwiększenie masy mięśniowej jak również powodujących wiele innych pozytywnych efektów. Białko serwatkowe to jednak nie jest produkt, o którym możemy powiedzieć, że powstaje w sposób naturalny. Aby móc mówić o produkcie dającym pozytywne efekty dla sportowców, musimy przejść przez szereg procesów. W tym miejscu zatem możemy zapytać o to, czym jest białko serwatkowe i w jaki sposób powstaje.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 481 razy.

4.0/5(2 votes)

Gadżety dla kibica

9736041972_37f9be5cb5_m_1.jpgCo kupić kibicowi na urodziny, imieniny czy inną specjalną okazję? Każdy z nas przynajmniej raz w życiu zetknął się z tym przynajmniej raz w życiu. Niby wybór jest duży, ale gdy przychodzi co do czego, to okazuje się, ze pomysłów brak, a w głowie pustka. Oto kilka gadżetów, z których każdy kibic będzie zadowolony. Czytajcie dalej.

Ubrania

Kibic bez odpowiedniego stroju to jak żołnierz bez karabinu. Koszulka reprezentacji Polski, koszulka w barwach ukochanego zespołu to niezbędnik każdego kibica. Wybór w tego typu rzeczach jest ogromny i tak naprawdę szanse na to, ze taka koszulka już od dawna wisi w szafie są małe. Bardzo dobrym pomysłem jest również zakup szalika. Zawsze też można pójść o krok dalej i kupić super profesjonalną sportową bluzę, spodnie dresowe lub buty.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 429 razy.

4.0/5(1 votes)