TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Fri, 12 Sep 2014

Pozytywki dla dzieci


800px-Caja_musica,fot.Wikipedia,autorJavCzym jest pozytywka, z czym się nam kojarzy? Obecne pozytywki przeznaczone zarówno dla niemowląt jak i starszych dzieci znacznie różnią się o tych, które jeszcze my pamiętamy z czasów dzieciństwa. Współczesne pozytywki są naprawdę godne polecenia, dlatego warto zatrzymać się przy tym temacie choć na chwilę.

 

Mówiąc najprościej jak się da, pozytywna jest instrumentem muzycznym. Nakręca się ją, czy też włącza w inny sposób (przykładowo pociągając za sznurek czy po prostu włączając przycisk "on" jeśli jest to pozytywka na baterie), po czym wydaje ona określone dźwięki. Najczęściej są to bardzo popularne melodie - spokojne, delikatne, sprzyjające wyciszeniu.

 

Po co pozytywka dla dziecka?

 

Zakup pozytywki jest bardzo dobrym pomysłem, gdy mamy maleńkie dziecko. Może to być przykładowo karuzela z pozytywką. Zamocowana do łóżeczka, znajdująca się nad główką dziecka może się kręcić, grać, może mienić się kolorami. Małe dziecko z całą pewnością będzie zainteresowane czymś takim. Wiele dzieci na dźwięk pozytywki uspokaja się i bardzo szybko zasypia.

 

Oczywiście pozytywka może służyć nie tylko do zasypiania, ale także do zabawy w ciągu dnia. W przypadku mniejszych dzieci można na przykład zastanowić się nad matą edukacyjną z pozytywką. Dziecko będzie bardzo szczęśliwe leżąc na kolorowej macie, łapiąc rączkami różne zabaweczki i mogąc posłuchać kojących dźwięków muzyki. Nieco starszemu dziecku można kupić pozytywkę w formie przytulanki - laleczki, pluszowego misia itp. Większe dziecko będzie w stanie samodzielnie włączyć sobie taką pozytywkę, kiedy tylko będzie miało na to ochotę.

 

Pozytywki mają jednak więcej zalet niż tylko tę, że potrafią ukołysać dziecko do snu dając jednocześnie rodzicom odrobinę wytchnienia. Przede wszystkim są to zabawki pozwalające dziecku rozwijać zmysł słuchu, ale też wzroku, sprawiają, że dziecko potrafi skupić uwagę, wykazać zainteresowanie.

 

Pozytywki do "zadań specjalnych"

 

Bardzo ciekawą propozycją są także tak zwane panele do łóżeczek, które mają w sobie rozmaite funkcje. Montuje się je zazwyczaj z do boku łóżeczka. Mogą wygrywać różne melodyjki (zazwyczaj jest ich kilka), posiadać lampkę nocną, a nawet projektor na ścianę lub sufit. Warto zwrócić uwagę na pozytywki, które nie tylko grają popularne i lubiane melodie, ale także imitują uspokajający szum morza, lasu czy inne przyjemne dźwięki przyrody. Dzięki takiemu panelowi możemy dziecku dostarczyć całego mnóstwa atrakcji w ciągu dnia i zapewnić spokojny sen nocą.

 

Ceny pozytywek

 

Choć spokój dziecka i jego spokojny sen są bezcenne, warto zorientować się, za ile możemy kupić pozytywkę. Tutaj oczywiście wszystko zależy od tego, czego oczekujemy. Najtańsze i zarazem najprostsze pozytywki uda się nam kupić już za około 20zł. Najczęściej są to pozytywki-pluszaki wygrywające jedną melodię, gdy naciągniemy sznureczek. Nie wszystkie, ale wiele z tego rodzaju pozytywek posiada specjalne zaczepki, dzięki którym można zabawkę przymocować do łóżeczka czy wózka.

 

Bardzo wiele ciekawych pozytywek znajdziemy w przedziale cenowym od około 30 do 60zł. W takim właśnie przedziale z całą pewnością będziemy w stanie zdobyć fajną pozytywkę z karuzelą nad łóżeczko. Jeśli z kolei marzy się nam naprawdę "wypasiona" pozytywka posiadająca wiele melodii, możliwość ustawienia głośności, projektor, lampkę i inne ciekawe funkcje, musimy przygotować się na wydatek rzędu około 150-200zł.

 

Niezależnie od tego, ile zdecydujemy się wydać na pozytywkę, dobrej jakości produkt będzie wart swojej ceny, choćby była wysoka. Warto pamiętać o tym, że pozytywka może posłużyć bardzo długo, bo nie tylko niemowlaki się nią zainteresują, starszym dzieciom również może być bardzo pomocna w zasypianiu.


 

www.muniu.pl - bezpieczny sklep z kreatywnymi zabawkami


Przeczytano 422 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA