ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_active'
---
REPLACE INTO ams_active SET active_id = 1, active_time = 1558515183, active_ip = '34.204.0.181', active_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', active_session = '0g6vtvjg68dajbi2ukvojrhaj3'
---
ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_s1_articleviews'
---
INSERT INTO ams_s1_articleviews SET view_ip = INET_ATON('34.204.0.181'), view_user_id = 1, view_date = NOW(), view_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', view_referer = '', view_article_id = 2549
---
ERROR: UPDATE command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_s1_articles'
---
UPDATE ams_s1_articles SET article_view_count = 549 WHERE article_id = 2549 LIMIT 1
---
Kolorowanki i akcesoria do malowania
TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Thu, 11 Sep 2014

Kolorowanki i akcesoria do malowania

800px-Colored_pencils_chevre,fot.WikipedNiemal każde dziecko lubi kolorowanki. Są dzieci, które uwielbiają kolorować gotowe szablony, czyli kolorowanki, które można kupić w sklepie, ale są i takie maluchy, które lubią rysować samodzielnie na czystej kartce z bloku czy w zeszycie. Do tego, aby coś pokolorować czy narysować można użyć zwykłych kredek, kredek świecowych, farbek, flamastrów, długopisów czy też kredy, jeśli mowa o rysowaniu na tablicy. Zapewne nie wszyscy rodzice wiedzą o tym, że kolorowanie to nie tylko sposób na spędzenie miło czasu, na dobrą zabawę. To coś znacznie więcej, co może mieć bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka!

 

Dobry start...

 Dziecko nie do końca zdaje sobie z tego sprawę, ale faktem jest, że biorąc kredkę czy flamaster do ręki i kolorując, uczy się, zdobywa umiejętności, które później będą mu bardzo przydatne w szkole. Dziecko dzięki regularnemu kolorowaniu zapewnia sobie lepszy start między innymi w pisaniu, czytaniu, a jak wiadomo, są to umiejętności, które musi nabyć i opanować.

Wszelkiego rodzaju kolorowanki, zadania polegające na łączeniu kropek (aby odkryć, co jest na obrazu) czy dorysowywaniu brakujących elementów, popularne szlaczki (tj. rysowanie po wyznaczonym śladzie) i tym podobne bardzo stymulują rozwój funkcji psychicznych, które są niezbędne w późniejszej nauce, powodują wzrost tak zwanej integracji psychomotorycznej. Co ciekawe, wyżej wymienione ćwiczenia, które dla dziecka są przecież świetną zabawą, mogą przeciwdziałać występowaniu w przyszłości problemów z pisaniem czy czytaniem.

 Wątpliwości?

Zapewne wielu rodziców nie wierzy w to, że pokolorowanie jakiejś postaci czy połączenie kropek w obrazek może mieć aż tak pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Jest to zupełnie zrozumiałe, bo nie każdy rodzic jest psychologiem. Prawda jest jednak taka, że wszystko to, co zostało zapisane powyżej i jeszcze zostanie napisane poniżej, jest potwierdzone naukowo.

Korzyści z kolorowania i rysowania

To, co zostało wymienione wyżej, to nie jedyne korzyści jakie płyną z zabaw z dzieckiem polegających na kolorowaniu, rysowaniu czy malowaniu. Dziecko w czasie tego rodzaju zabaw rozwija swoją koordynację wzrokowo-ruchową, a także uczy się panować nad tak zwanym napięciem mięśniowym. Chodzi tutaj o to, że dziecko podczas kolorowania dostrzega, że przyciskając kredkę zbyt mocno do kartki, może ją złamać lub przedziurawić kartkę, z kolei przyciskając zbyt słabo, zauważa, że ślad jest mało widoczny. Wówczas stara się odpowiednio przyciskać, aby nie złamać kredki i jednocześnie pokolorować obrazek wyraźnie.

Dziecko, biorąc do ręki kredkę, flamaster czy długopis rozwija precyzję zarówno samych palców jak i całych dłoni. I tutaj chyba każdy zgodzi się z tym, że jest to bardzo ważne w przyszłej nauce pisania. Dziecko kolorując ćwiczy także... wyobraźnię oraz pamięć! Jak to możliwe? Otóż, kolorując właściwymi kolorami przykładowo rysunki owoców czy warzyw, utrwala pamięć. Może też jednak puścić wodzę fantazji i kolorować na najbardziej zaskakujące kolory, przykładowo różowa marchewka czy pomidor w pięciu różnych kolorach i do tego z wzorkami - tutaj dziecko ćwiczy wyobraźnię, dostrzega, że na papierze nic go nie ogranicza.

Kolorując przeróżne rysunki dziecko poznaje w pewnym sensie świat i utrwala wiedzę o nim - o ile oczywiście pomagamy mu w tym. Podczas kolorowania może poznawać kolory, nazwy zwierząt, wspomnianych warzyw czy owoców, zawodów (gdy będzie kolorować dziewczynkę w stroju lekarza czy chłopczyka w stroju strażaka) i wiele innych.

Kolorowanie obrazków jest prawdziwą szkołą cierpliwości i wytrwałości. Z pewnością każdy zna widok dziecka denerwującego się i rzucającego kredką czy mazakiem, bo coś nie wyszło tak jak powinno. To nie jest jednak powód, aby dziecko rezygnowało. Trzeba dziecku tłumaczyć, że warto ćwiczyć, próbować kolejny raz, bo to właśnie dzięki ćwiczeniom i wytrwałości można osiągnąć cel. Dziecko trzeba wspierać. Kiedy zaś już maluchowi uda się ładnie pokolorować jabłko, bez wyjeżdżania za linię, będzie ogromnie dumne z siebie i szczęśliwe. Podbuduje to jego samoocenę i wiarę we własne możliwości.

Dziecko nie lubi rysować? Może być problem...

Mając dziecko trzeba się nim zajmować, zwracać na nie uwagę, bo jako rodzice musimy być odpowiedzialni. Faktem jest, iż każde dziecko jest inne, może mieć swoje własne zainteresowana, może lubić coś innego niż koledzy i koleżanki czy nawet rodzeństwo, ale... Jeśli pewne zachowania bardzo odstają od normy, należy czym prędzej zwrócić się o pomoc do specjalisty - przykładowo do psychologa. Lepiej dmuchać na zimne niż obudzić się z ręką w przysłowiowym nocniku. I tak, jeśli dziecko pomimo zachęty, pomimo tego, że poświęcamy mu czas, chcemy z nim kolorować, malować, rysować, nie przepada za tym, a kiedy już rysuje, robi to niezbyt ładnie, możliwe że są to pewne objawy dysleksji.

Jakie kolorowanki wybrać?

Przede wszystkim warto dostosować kolorowankę do wieku dziecka, jego możliwości intelektualnych oraz oczywiście zainteresowań. Jest zasadnicza różnica pomiędzy umiejętnościami dziecka przykładowo trzyletniego i sześcioletniego. To pierwsze z pewnością nie powinno otrzymać do kolorowania rysunku bardzo skomplikowanego, z dużą ilością elementów. Taki rysunek może bowiem być nieczytelny dla małego dziecka i zniechęcić je.

Obecnie nie ma najmniejszego problemu z tym, aby dostać kolorowanki w określonych kategoriach. Jedne dzieci będą uwielbiały kolorować kotki, pieski i ogólnie zwierzątka, inne wybiorą przykładowo kategorię roślin, kwiatów czy kolorowankę w świątecznym lub wakacyjnym klimacie. Nie brakuje również kolorowanek z ulubionymi postaciami z bajek.

Im starsze dziecko, można kupować książeczki do bardziej skomplikowanych ćwiczeń, gdzie nie brakuje ciekawych zagadek i zadań takich jak wspomniane już łączenie punktów w celu uzyskania obrazka, labirynty itp. Większość tego rodzaju książeczek posiada także naklejki, które trzeba przykleić w odpowiednim miejscu - tu oczywiście potrzebna jest pomoc rodziców, aby dziecko w pełni mogło zrozumieć sens danej zabawy, zadania.

Gdzie zdobyć kolorowanki?

Odpowiedź na to pytanie wydawałaby się bardzo prosta - w sklepie. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, warto odwiedzić kilka sklepów i sprawdzić, jaki wybór proponują. W jednym sklepie będzie do wyboru kilka kolorowanek, a w innym kilkaset!

Poza tym kolorowanki i książeczki do rozmaitych ćwiczeń można zakupić również za pośrednictwem Internetu - warto wypróbować tę możliwość. Warto wiedzieć także o tym, iż istnieją strony, na których można całkowicie za darmo pobierać kolorowanki. Wystarczy je po prostu wydrukować.

Jeszcze jedną ciekawą opcją jest samodzielne przygotowanie kolorowanek i zadań dla dziecka. Aby to zrobić, wcale nie musimy mieć ogromnego talentu do rysowania. Sami też możemy stworzyć coś w jednym z wielu programów komputerowych i wydrukować.

 www.muniu.pl - bezpieczny sklep z kreatywnymi zabawkamiPrzeczytano 548 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA