TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.

Prezent dla dziecka na święta

kid-happily-open-the-Christmas-gift.jpgZbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dzieci z niecierpliwością czekają na wymarzone prezenty. Nie łatwo jest Mikołajowi trafić w ich gusta. Poniżej znajdą się ulubione zabawki najmłodszych.

Ponadczasową zabawką dla dziewczynek są oczywiście lalki natomiast dla chłopców autka. Te zabawki zawsze będą się cieszyły atrakcyjnością.

Kilkuletniej dziewczynce warto kupić również zabawkę zwierzątko, serca dziewczynek podbija w ostatnich latach Chi Chi Love – interaktywny piesek.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 356 razy.

4.0/5(1 votes)

Konsola do gier dla dziecka? Czy to dobry pomysł?

Konsola do gier to urządzenie, które podłącza się do telewizora i przy jego pomocy gra się w różnorodne rodzaje gier. Z założenia przypomina nieco komputer, z tymże, że dziecko nie siedzi przed monitorem, a przed telewizorem.

Czy konsola jest odpowiednią zabawką dla dziecka? Tak naprawdę zależy to od tego, w jakim wieku jest dziecko i jakimi grami ma się bawić. Bardzo ważne jest też to, ile czasu maluch poświęci na to zajęcie. Argumentów przeciwko posiadaniu przez dziecko konsoli jest kilka. Przede wszystkim godziny spędzane przed telewizorem są niezdrowe dla oczu i kręgosłupa malucha. Pamiętać należy, że dziecko siedząc przed TV nie robi nic konstruktywnego i niczego się nie uczy. Jest to jedynie rozrywka. Nie ma w tym nic złego, jeśli tylko gra dobrana jest do wieku dziecka i nie pochłonie go na cały dzień. Gra nie powinna zawierać przemocy, seksu czy brutalności. Niestety bardzo często rodzice nie zwracają uwagi na to, w co gra ich pociecha. A to nie prowadzi do niczego dobrego. Brak kontroli nad dzieckiem może sprawić, że stanie się ono agresywne. Dzieci nie potrafią odróżniać świata wirtualnego od realnego, więc zabawy w zabijanie mogą doprowadzić do prób naśladownictwa.

Konsola może nieść ze sobą także plusy. Gdy gra będzie rozwijająca może wiele dziecko nauczyć. Dziś do konsoli można dokupić kontrolery ruchu, dzięki którym gra stanie się bardziej dynamiczna i zmotywuje dziecko do poruszania się. W takie gry mogą zaangażować się wszyscy członkowie rodziny, zamieniając więc czas przed telewizorem w rodzinną rozrywkę.

Przeczytano 560 razy.

5.0/5(1 votes)

Rodzinna niedziela

Wspólne spędzanie czasu dla rodziny jest czymś bardzo cennym. Dzięki tym chwilom zacieśniają się więzi między rodzicami i dziećmi oraz coraz lepiej się poznajemy. Dziś, gdy mamy coraz mniej czasu, a coraz więcej obowiązków, każda chwila spędzana z rodziną jest cenna. Najczęściej więcej czasu mamy w niedzielę, jak możemy spędzić ją rodzinnie?

Gdy za oknem mamy piękną pogodę, powinniśmy wykorzystać to na rodzinny spacer. Możemy wybrać się na rower lub rolki. Najlepiej byśmy robili to wspólnie wszyscy. Jeśli nie jesteśmy dobrzy w takich jazdach, możemy pójść do parku i pozwolić jeździć dzieciom. Na pewno będę się one dobrze bawić. Dużo relaksu i zabawy dostarczą nam wędrówki. Możemy pojechać w ładne miejsce, np. za miasto, w góry, nad morze i pospacerować równocześnie poznając nowe okolice lub zdobywając szczyty (nawet niskie, odpowiednie dla dzieci).

Gdy nie mamy możliwości wyjechania za miasto, znajdźmy w naszej miejscowości ciekawe miejsca. Możemy wybrać się do muzeum. Tak spędzony czas wcale nie musi być nudny. Dziś wiele jest ciekawych wystaw, także dla dzieci. W większych miastach znajdziemy np. muzea zabawek, przyrody. Taki wypad nie tylko sprawi, że odpoczniemy, ale także wiele nas i maluchy nauczy.

Innymi sposobami wspólnego spędzania niedzieli mogą być zabawy w domu. Możemy urządzić sobie teatrzyk lalkowy lub sami zamienić się w aktorów. Fajnym pomysłem są gry planszowe. Wykorzystać możemy gotowe lub też samodzielnie je najpierw wykonać. Potrzebne będą tylko papier, ołówek i bogata fantazja.

Przeczytano 357 razy.

Oceń jako pierwszy

Jak nauczyć dziecko pisać?

4151707061_7b63f6cd30_m.jpgNauka pisania to dla nas, dorosłych, czynność niemalże automatyczna. Przypominając sobie jednak nasze początki z tą sztuką, większość z nas zapewne stwierdzi, że nie jest to tak łatwe, jak mogło by się wydawać. Jak zatem pomóc naszej pociesze w nauce pisania?

Najważniejsza motywacja

Jak wiadomo, dzieci najchętniej robią te rzeczy, które sprawiają im przyjemność. Dlatego też postarajmy się, by działania związane z nauką pisania przybrały formę zabawy. Maluchy lubią również te czynności, które wykonywać mogą wspólnie z rodzicami. W związku z tym, spróbujmy wymyślić tego typu zadania, w których również my będziemy aktywnie uczestniczyć. Pomysłów jest całe mnóstwo – od wspólnego stworzenia listy zakupów, przez napisanie SMSa do jednego z członków rodziny, po podpisanie rysunku dla babci.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 689 razy.

Oceń jako pierwszy

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed raczkującym maluchem?

Dzieci to żywe srebro – wejdą wszędzie (zwłaszcza, gdy są małe), wszystko zrzucą. Gdy mamy raczkującego bobasa musimy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkania tak, by maluch zwiedzając i poznając świat nie wyrządził sobie krzywdy.

Najważniejszą zasadą jest przełożenie wszystkiego, co dziecko może zrzucić na siebie „piętro” wyżej, poza zasięg jego łapek. W ich zasięgu nie powinno zostać nic. W ten sposób unikniemy wielu nieprzyjemnych dla domu i dziecka wypadków (np. potłuczenia czegoś, oparzenia się szklanką z gorącą kawą). Zadbajmy także, by w zasięgu rączek nie było rzeczy małych, które dziecko mogłoby połknąć lub włożyć do noska. Przy ciekawym świata malcu konieczne okaże się zabezpieczenie mebli. Chodzi tu o oklejenie elementów ostrych, by dziecko nie rozbiło sobie na nich główki (np. ucząc się wstawać). W sklepach dostępne są specjalne zabezpieczenia na rogi mebli i stołów. Wystarczy je nakleić, by zapewnić maluchowi bezpieczeństwo. Pozostaje nam jeszcze kwestia ciekawości naszej pociechy. Maleństwo chce wszędzie zajrzeć i wyjąć wszystko z szuflad i szafek. Co możemy zrobić, by tego uniknąć? Możemy skorzystać z metod domowych i np. związać drzwiczki szaf ze sobą. Możemy też kupić specjalne blokady do szuflad i szafek. Są one zrobione tak, byśmy my mogli wygodnie z mebli korzystać, ale by dziecko nie poradziło sobie z ich otwarciem. Nie zapominajmy także o zabezpieczeniu gniazdek specjalnymi blokadami. W ten sposób dziecko nie włoży nam paluszków w gniazdko. Zawsze także pamiętajmy o zamykaniu balkonu, gdy maluch zostaje sam w pokoju.

Przeczytano 554 razy.

Oceń jako pierwszy