TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Tue, 30 Sep 2014

Podatki podstawą finansowania państwa

W zależności od polityki fiskalnej danego kraju obywatele i przedsiębiorstwa płacą zróżnicowane podatki. Jednak w większości państw o systemie wolnorynkowym skumulowane obciążenia podatkowe w różnej postaci sięgają około trzydziestu procent dochodów. Finanse, jakie w ten sposób pozyskują rządy są przeznaczane na działanie instytucji państwowych. Jednak obciążenia podatkowe mogą być znacznie wyższe w przypadku osób szczególnie dobrze zarabiających. W ich przypadku odciążenia mogą sięgnąć nawet pięćdziesięciu procent.

Podatnicy starają się oczywiście ominąć przepisy podatkowe i płacić jak najmniejsze podatki. Jednym ze sposobów jest zmiana miejsca zameldowania na inne państwo. Jednak takie rozwiązanie dostępne jest jedynie dla niewielkiej grupy podatników. Z twego powodu finanse państwa mogą ucierpieć w znacznym stopniu. Szczególnie, jeżeli przenoszą się koncerny o znacznych dochodach. Państwa starają się przeciwdziałać takim niekorzystnym zjawiskom, które wpływają zmniejszenie dochodów państwa.

Finanse państwa wymaga jednak stałego i regularnego dopływu pieniędzy. Jest to konieczne dla utrzymania płynności finansowej kraju. Dla zapewnienia stałego dopływu pieniędzy podatki w różnej postaci stanowią element o fundamentalnym znaczeniu. Państwo stara się, więc zapewnić stałą ściągalność danin oraz ograniczać możliwości unikania płacenia podatków. Poszczególne państwa stosują różne metody, które mają doprowadzić do osiągnięcia tego celu. Jest to jeden ze sposobów na zdrowe finanse w każdym kraju.

Przeczytano 623 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA