ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_active'
---
REPLACE INTO ams_active SET active_id = 1, active_time = 1553626914, active_ip = '52.206.226.77', active_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', active_session = 'e8o0ifmf7ak07kg4uhd8tkodd3'
---
ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_s1_articleviews'
---
INSERT INTO ams_s1_articleviews SET view_ip = INET_ATON('52.206.226.77'), view_user_id = 1, view_date = NOW(), view_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', view_referer = '', view_article_id = 764
---
Po fortyfikacjach Krakowa
TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Sun, 28 Sep 2014

Po fortyfikacjach Krakowa

Wycieczka po Krakowie może być znakomitą okazją do poznania wielu interesujących miejsc, które zazwyczaj nie są tak licznie odwiedzanymi przez turystów zarówno polskich jak i zagranicznych. Zdecydowanie jednym z takich miejsc mogą być dawne fortyfikacje Krakowa.

trans.gif W wyniku zaborów Kraków przypadł Austriakom. Zdawali sobie sprawę, że z powodu jego bliskości ku granicy z zaborem rosyjskim, Kraków będzie stanowił bardzo ważne i strategiczne miejsce. Wobec tego od roku 1854 zdecydowano się uczynić z miasta twierdzę. Rozwój techniki, a zwłaszcza zasięgu dział sprawił, że system obronny miasta musiał być rozbudowywany i do czasu pierwszej wojny światowej obrona miasta składała się z 32 różnych bunkrów i fortów. Jednak z biegiem lat większość z nich uległa zniszczeniu. Jednak te, które pozostały, zostały odpowiednio zabezpieczone oraz poddane restauracji.

Jeśli planujemy obejrzenie dawnych fortyfikacji Krakowa, to powinniśmy kierować się szlakiem oznakowanym żółto-czarno-żółtymi znakami. Jest to specjalnie utworzony szlak dawnej Twierdzy Kraków. Prowadzi on z jednej strony od fortu "Mogiła" do Salwatora, a jego druga odnoga znajduje się na prawym brzegu Wisły i prowadzi od fortu "Lasówka" do fortu "Św. Benedykt”.

Oprócz tego wiele fortów oraz dawnych budynków obronnych znajduje się winnych miejscach, których nie obejmuje szlak dawnej Twierdzy Kraków. Dlatego warto zasięgnąć szczegółowych informacji o dokładnym rozlokowaniu tych obiektów. Warto również pamiętać, że nie wszystkie obiekty są dostępne do zwiedzania.

Przeczytano 623 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA