ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_active'
---
REPLACE INTO ams_active SET active_id = 1, active_time = 1553627273, active_ip = '52.206.226.77', active_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', active_session = 'e8o0ifmf7ak07kg4uhd8tkodd3'
---
ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_s1_articleviews'
---
INSERT INTO ams_s1_articleviews SET view_ip = INET_ATON('52.206.226.77'), view_user_id = 1, view_date = NOW(), view_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', view_referer = '', view_article_id = 763
---
ERROR: UPDATE command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_s1_articles'
---
UPDATE ams_s1_articles SET article_view_count = 630 WHERE article_id = 763 LIMIT 1
---
Krakowskie Kościoły
TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Wed, 24 Sep 2014

Krakowskie Kościoły

Kraków słynie z niezwykłych zabytków sakralnych, sławnych na całym świecie. Kościoły i katedry tylko czekają na to, byśmy je odwiedzili i poznali dzięki nim sporą cześć naszej historii i kultury.

trans.gif

Bez wątpienia Kraków to miejsce silnie naznaczone kulturą chrześcijańską. Na każdym kroku spotkamy słynne w Polsce katedry, kościoły, kapliczki. Zdecydowanie jednym z najbardziej znanych zabytków Krakowa jest Kościół Mariacki. Ta świątynia została wzniesiona w XIV i XV wieku. Ten piękny kościół gotycki położony jest na Placu Mariackim na Rynku Głównym. Jego pełna nazwa brzmi: Kościół archiprezbiterialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Dwoma charakterystycznymi i znanymi w całym kraju elementami kościoła są wieże oraz ołtarz. Słynny ołtarz mariacki został stworzony przez znanego rzeźbiarza Wita Stwosza. Ołtarz główny dedykowany Marii ozdobiony został wielkim późnogotyckim retabulum, które stworzone zostało w latach 1477-89 przez jednego z najwybitniejszych przedstawicieli późnego gotyku w rzeźbie, Niemca Wita Stwosza. Jest to największa w Europie gotycka nastawa ołtarzowa o wymiarach 11 na 13 metrów.

Drugim ważnym elementem Kościoła Mariackiego są jego dwie wieże. Kościół posiada dwie wieże, jedna o wysokości 82 a druga 69 metrów. Z jednej z nich, zwanej hejnalicą o wysokości 82 metrów, każdego dnia odgrywany jest co godzinę hejnał na wszystkie cztery strony świata. Co ważne codziennie o 12 w południe jest on transmitowany na cały świat przez Program I Polskiego Radia. Z pewnością przebywając w centrum nie sposób pominąć lub przeoczyć tego znakomitego kościoła.

Przeczytano 629 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA