TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.

Awaria samochodu na Autostradzie.

Pomoc drogowa w razie awarii samochodu.

Awaria samochodu na Autostradzie nie należy do najprzyjemniejszych przeżyć podczas wycieczki. Fakt iż samochody pędzące ponad 100km/h wprawia w zakłopotanie podczas postoju na poboczu. Dlatego też w przepisach ruchu drogowego jest podpunkt mówiący o zakazie zatrzymywania na autostradzie wynikający z obawy o bezpieczeństwo.

 images.jpg

W sytuacjach awaryjnych takich jak awaria samochodu powinniśmy wyjść z pojazdu mając na sobie kamizelkę informującą i znacznie polepszającą widoczność człowieka na poboczu. Powinno się również zostawić pojazd na światłach awaryjnych oraz 100m od pojazdu umieścić trójkąt ostrzegawczy.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 402 razy.

5.0/5(1 votes)

Niskopodwozie - giełda transportowa

1.jpgW dzisiejszych czasach  mało kto wyobraża dobie  życie bez internetu.

Co by było gdy taka sieć nie istniała.

Gdzie byśmy szukali pracy. 99% ludności szuka jej właśnie w internecie na różnego typu serwisach, portalach.

Jeżeli nie zamiwżamy szukać pracy i nie chcemy pracować u kogoś tylko na własny rachunek, czyli zakładamy własna firmę. A teraz pytanie jaka branża. Aktualnie z najbardziej rozwiniętych branż są budownictwo oraz transport. Jak by można połączyć dwie dziedziny.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 405 razy.

Oceń jako pierwszy

Jak polerować lakier samochodowy

1307735982582.jpg

W idealnym świecie nie potrzebne jest polerowanie lakieru samochodowego. Mycie i woskowanie jest wszystkim, co jest niezbędne do ochrony i upiększenia wykończenia wnętrza samochodu. Niestety, nie żyjemy w idealnym świecie, tak by uzyskać zadowalający nas efekt, musimy się trochę napracować.

Lakier w samochodzie jest bombardowany przez zanieczyszczenia codziennie. To są rzeczy, które sprawiają, że wykończenia twojego auta wyglądają mniej niż doskonale i nie można uniknąć zabiegu jak polerowanie lakieru samochodowego jeśli chcę się dalej korzystać z samochodu.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 725 razy.

5.0/5(1 votes)

Ciągniki siodłowe – olbrzymy na naszych drogach

Ciągnik siodłowy to określenie stosowane na ciągnik drogowy które jest przystosowane do ciągnięcia różnego rodzaju naczep. Możliwość łączenia tejże naczepy z naszym ciągnikiem umożliwia element zwany siodłem( stąd jego nazwa). Mogą one bez problemów ciągnąć dzięki temu nawet ładunki o dużej masie. Ponadto wielkim plusem jest ich uniwersalność, jeden ciągnik może przyczepiać wiele typów całkiem różnych przyczep, co dodatkowo stanowi walor ekonomiczny.trans.gif

Nie musimy dysponować więc wieloma drogimi pojazdami lecz wystarczająca jest relatywnie tania odpowiednia przyczepa, natomiast podłączanie i rozłącznie jest bardzo krótkie i proste. Ciągnik siodłowy ma także wysoką wydajność. Co do wad posiada on mniejszą stabilność w stosunku do ciężarówki , a bez naczepy jest bezużyteczny. Ceny wahają się w przedziale 100 – 200 tysięcy złotych, tyle wystarczy by kupić porządną maszynę. Za nieco mniej niż 100 tys. także coś znajdziemy.

Firm oferujących takie ciągniki jest naprawdę sporo zatem wybór jest naprawdę ogromny, więc osoby zainteresowane z pewnością znajdą pojazd odpowiadający ich wymogą zarówno jakościowym jak i cenowym. Jeśli chodzi o dane na temat spalania to poszczególne pojazdy różnią się między sobą ,ale w zależności od warunków, trasy spalają średnio od 30 do 50 litrów na 100 km. Jednak ich stosowanie i tak przynosi zazwyczaj dość duże korzyści, dlatego też z roku na rok na naszym drogach pojawia się ich coraz więcej.

Jednak takie olbrzymy mają także wiele problemów, gdy chodzi o poruszanie się po drogach, w wielu miastach mają one zakaz wjeżdżania w określonych godzinach czy dniach. Poza tym nie wszystkie drogi są przystosowane do ich ruchu, często bowiem znajdują się na nich na przykład niskie mosty, pod którymi taki samochód się nie zmieści.

Przeczytano 629 razy.

Oceń jako pierwszy

Od rodzinnego auta do sportowej limuzyny

15223264900_0f302dbcd7_z.jpg

Początkowo kojarzona była przez wielu wyłącznie z bezpiecznym, rodzinnym autem, obecnie coraz częściej doceniany jest jej sportowy, dynamiczny charakter. Oto opis krótkiej drogi, jaką przeszła Mazda6.

Jest to osobowy samochód zaliczany do segmentu D – klasy średniej. Za jego produkcję odpowiedzialna jest Mazda Motor Corporation.

Mazda 6 I

Zadebiutowała ona w 2002 roku w charakterze następcy Mazdy 626, produkowanej w latach 1979-2002.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 340 razy.

Oceń jako pierwszy