TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Wed, 25 May 2016

Sukienka na wesele, czego powinnyśmy unikać?

koronka3.jpgZaproszenie na wesele to wyzwanie dla chyba każdej kobiety. Z jednej strony wspaniała okazja, by pięknie się ubrać i kupić sobie coś nowego, z drugiej niemały dylemat - co wybrać. Jak się ubrać, by wyglądać stosownie? Czy wypada założyć czarną sukienkę? kombinezon? Czego unikać?

  1. Kwestia czerni i bieli

Faktycznie - czerni, dla świętego spokoju, lepiej unikać. Fakt, że kolor ten jest bardzo elegancki. Przyjęło się jednak, że kojarzy się bardziej z pogrzebem niż z weselem. Niektórzy, co bardziej przesądni, uważają, że wybór takiego koloru może przynieść pecha parze młodej. Nawet jeśli ty nie należysz do osób zabobonnych, po co narażać się na negatywną ocenę i niepokoić rodzinę młodych?

Biel jest zaś w przypadku tej uroczystości zarezerwowana dla panny młodej. Jeśli nie chcesz być posądzona o podszywanie się i próby odebrania jej glorii w tym najważniejszym dniu życia, lepiej z niej zrezygnuj :-) pozostaw białe sukienki na inne okazje.

  1. Długość sukienki

Wesele to uroczystość o charakterze rodzinnym i nieco formalnym. Młoda para razem z gośćmi udaje się wszak do kościoła lub urzędu i oficjalnie składa przysięgę. Skoro tak, goście powinni wyglądać elegancko, a panie winny raczej zrezygnować z wyzywających, nadto odważnych kreacji. Lepiej nie wybieraj na tę okazję ultra mini. Sukienka na wesele powinna sięgać przynajmniej lekko nad kolano. Będziesz też pewniej czuła się w tańcu, wykonując żwawe piruety. Dobrym wyborem może też okazać się sukienka na wesele o długości maxi. Takie kreacje są teraz bardzo na czasie, są też eleganckie i efektowne.

  1. Nakrycie wierzchnie

Skoro już o elegancji i stylu formalnym mowa, nie zapomnij o nakryciu ramion, szczególnie jeśli wybierzesz sukienkę, która je odsłania. Do kościoła czy urzędu po prostu wypada zabrać marynarkę, chustę czy inne okrycie. Nawet jeśli nie jesteś osobą wierzącą, lepiej przestrzegać ogólnie przyjętych norm. Świadczy to o naszej kulturze osobistej.

  1. Kwestia kroju

Pomijając długość i odważne kroje typowo imprezowe, które powinnaś skreślić, w kwestii fasonu masz duże pole manewru. Oczywiste jest, że powinnyśmy dobrać do sylwetki, by jak najlepiej akcentował jej walory. Jeśli nie chcesz odkrywać nóg, wybierz sukienkę maxi, o której już wspominaliśmy – lub zdecyduj się np. na kombinezon. Tak, jest to elegancki i jak najbardziej odpowiedni wybór na wesele. Elegancki kombinezon będzie nie mniej odpowiedni niż sukienka, tym bardziej, że jest to teraz bardzo modny trend.

Przy dokonywaniu wyboru pamiętaj o kwestii wygody. Na weselu będziesz być może tańczyć do rana, a jeśli nie – będziesz siedzieć przy stole. W każdym przypadku ważna jest swoboda – czy to swoboda ruchu, czy też swoboda po spożyciu większej ilości weselnych potraw. Nie wybieraj sztywnych, zbyt obcisłych kreacji. Z pewnością znajdziesz sukienkę, w której będziesz wyglądać pięknie i czuć się dobrze.

 

Wiele inspiracji i piękne sukienki na wesele znajdziesz na monashe.pl

Przeczytano 916 razy.

5.0/5(1 votes)



Edit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA