TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Wed, 20 Aug 2014

Dynamizm polskiego rynku inwestycji w dzieła sztuki

Nie jest tajemnicą fakt, iż polskie dzieła sztuki są obiektem pożądania prywatnych kolekcjonerów, muzeów i instytucji zarządzających kolekcjami. W tym momencie chodzi zarówno o dzieła wykonane na przestrzeni dziejów, jak i dzieła sztuki powstające w czasach obecnych. Bardzo szeroko na świecie odbija się echem kunszt naszych rodzimych artystów, jak i świeże spojrzenie połączone z innowacyjnością w sztuce. Wszystkie te wyznaczniki przekładają się na towarzyszące sztuce pola, w tym inwestycje finansowe. Potencjał polskiego rynku inwestycji w dzieła sztuki jest ciągle bardzo dynamicznie rozwijającą się dziedziną, co powiązane jest ciągłym niedosytem. Sytuacja ta dyktuje warunki, kiedy w trybie ciągłym istnieją na rynku bardzo atrakcyjne oferty zarówno kupna, jak i sprzedaży.

Nie da się ukryć, iż w jedno z polskich miast wysunęło się na lidera, jeżeli chodzi o zagadnienia związane z obrotem dziełami sztuki, a co za tym idzie ogólnie pojętymi inwestycjami na tej płaszczyźnie, a chodzi oczywiście o miasto Wrocław. Stąd oczywiście bierze swoje źródło powszechna fraza,inwestycje Wrocław. Inwestycje w sztukę to nie tylko bardzo bezpieczna forma alokowania gotówki i sposób na znaczny zarobek w perspektywie czasu. To także prestiż, zarówno w ujęciu prywatnym, jak i firm czy instytucji. Należałoby jako przykład podać choćby takie twory jak Deutsche Bank, czy FSP ING, ponieważ są to żywe przykłady, kiedy potężne firmy posiadają swoje odgałęzienie związane z galeriami dzieł sztuki. Nie trzeba w tym momencie przytaczać, jak duży prestiż uzyskuje osoba prywatna, która posiada w swoim domostwie dzieła sztuki. Na koniec należy zaznaczyć oczywiście, jak duży procent przychodu uzyskiwany jest na przestrzeni zaledwie kilku lat i przy odpowiedniej opcji sprzedaży, co oczywiście przesądza o atrakcyjności inwestycji w dzieła sztuki.

Przeczytano 520 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA