TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Thu, 16 Oct 2014

Najsłynniejsze na świecie sklepy ze słodyczami

dubajski.jpgCandylicious w Dubaju

Jak wynika z przeprowadzonych niedawno badań, mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, każdego roku wydają blisko 100 milionów dolarów na słodycze. Tak znaczne spożycie słodkości przyczyniło się z pewnością do otworzenia największego i najsłynniejszego zarazem sklepu ze słodyczami w Dubaju. Zjednoczone Emiraty Arabskie wydają się najlepszym miejscem do rozkręcenia tego rodzaju interesu. Przynajmniej tak twierdzą specjaliści, którzy oszacunkowali, że sklep ten jest w stanie zarobić aż 10 milionów dolarów tylko i wyłącznie na sprzedaży samych wyrobów czekoladowych.

Sklep nosi nazwę Candylicious i znajduje się w największym na świecie centrum handlowym o nazwie Dubai Mall. Powierzchnia sklepu wynosi aż 930 metrów kwadratowych. Jest to zatem największy na świecie sklep ze słodyczami, biorąc pod uwagę ilość smakołyków przypadających na jeden metr kwadratowy. To prawdziwy raj dla łasuchów, którzy mogą tam znaleźć niezliczoną ilość czekolad, cukierków, batoników i innych słodkości. Na środku sklepu usytuowano specjalne drzewo czekoladowe posiadające cukierkowe liście. Uwagę zwraca również cukierkowy samochód, który jeździ po sklepie i rozwozi słodycze dla klientów. Wizyta w sklepie Candylicious to ogromna porcja niezapomnianych wrażeń. Przebywając w tym miejscu ma się wrażenie, jak gdyby odwiedziło się bajkową krainę. To świat fantazji i barw, a także swego rodzaju powrót do dzieciństwa. Taki też był pewnie zamysł samego właściciela sklepu. W sklepie tym można kupić słodycze, które są przede wszystkim typowe dla regionu Półwyspu Arabskiego. Olbrzymią atrakcją jest również ściana o nazwie „Pick and Mix”, czyli: „Wybierz i Wymieszaj”. Jest to największa na świecie ściana pełna żelkowych robaków, gumowych misi i fasolek, niczym z Harrego Pottera. Można tu znaleźć najlepsze smakołyki. Właściciel największego sklepu ze słodyczami na świecie planuje otworzyć kolejne takie sklepy położone w innych krajach Zatoki Perskiej. Kilka z nich już funkcjonuje, między innymi w Mumbai, czy Bandar Kuala Lumpur.

Samo Dubai Mall stanowi największe pod względem całościowej powierzchni centrum handlowe położone na świecie. Jak wynika z przeprowadzonych badań, w 2011 roku stanowiło także najbardziej uczęszczane centrum na całej kuli ziemskiej. Tego roku miejsce to odwiedziły aż 54 mln ludzi. W centrum tym każdy znajdzie coś dla siebie. Znajduje się tu bowiem aż 1200 sklepów, ale to nie wszystko. Dubai Mall, oprócz sklepów, mieści także liczne centra rozrywki, restauracje i punkty usługowe. Centrum otwarto w 2008 roku. Na terenie Dubai Mall zlokalizowany jest także hotel posiadający 250 pokoi, 3 parkingi samochodowe oraz kino-multipleks z 22 salami. W centrum umieszczono ponadto oryginalną fontannę z wodospadem. Dubai Mall otwarte jest codziennie, w godzinach: od 10.00 do 24.00.

Sklep ze słodyczami Wonka

Kolejnym, wartym uwagi sklepem, jest ten, ze słodyczami Wonka. Każdy prawdziwy łasuch czytał chyba słynną książkę Roalda Dahla pod tytułem „Charlie i fabryka czekolady”. Znany jest także film na podstawie tej książki, który wyreżyserował Tim Burton. W rolę Willy’ego Wonka wcielił się Johny Deep. Prawdziwy fani tego bohatera mogą odwiedzić prawdziwy raj słodkości. W Nowym Jorku otwarto bowiem pierwszy na świecie sklep ze słodyczami Wonka. Do sklepu dotrzeć może każdy – niepotrzebny jest w tym przypadku słynny złoty bilet, który obowiązywał w książce. W sklepie znajduje się cała masa niepowtarzalnych słodkości firmowanych specjalnym znakiem w kształcie fioletowego cylindra.

Największe i najbardziej znane na świecie sklepy ze słodyczami przyciągają całe rzesze klientów, zwłaszcza z uwagi na tak bogaty asortyment. Dla większości z nich jest to jednak prawdziwa atrakcja turystyczna. Ciężko pominąć sklep ze słodyczami Wonka, jeśli jest się prawdziwym fanem tej książkowej postaci i zwiedza się Nowy Jork. Powstałe w ten sposób sklepy, nawiązujące między innymi do znanych książek, czy filmów, z całą pewnością skupiają uwagę i przyciągają miliony klientów.


 

Internetowa hurtownia słodyczy Kuri.com.pl!

 

Z nami życie staje się słodsze!


Przeczytano 915 razy.

4.0/5(1 votes)Edit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA