ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_active'
---
REPLACE INTO ams_active SET active_id = 1, active_time = 1558517392, active_ip = '34.204.0.181', active_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', active_session = '4ppdfeamlvio1lj2kedmqoo957'
---
ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_s1_articleviews'
---
INSERT INTO ams_s1_articleviews SET view_ip = INET_ATON('34.204.0.181'), view_user_id = 1, view_date = NOW(), view_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', view_referer = '', view_article_id = 3011
---
Istota pozycjonowania i optymalizacji, czyli jak zaistnieć w Internecie.
TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Tue, 3 Mar 2015

Istota pozycjonowania i optymalizacji, czyli jak zaistnieć w Internecie.

seo24_3.jpgJak zaistnieć w Internecie? To pytanie najczęściej zadają ludzie, którzy rozpoczynają swoją działalność w Internecie lub prowadzą ją nieskutecznie (mam tu na myśli strony handlowe i usługowe). Na początek należy powiedzieć na czym owo zaistnienie polega i jak działa. Najlepszy i najskuteczniejszy sposób to umieszczenie strony wysoko w indeksie wyszukiwarki, czyli właśnie pozycjonowanie. Dobrze widoczna strona, najlepiej na pierwszej stronie wyszukiwarki rzuca się w oczy i zachęca potencjalnych klientów do jej odwiedzenia.

Istota rzeczy polega na ustaleniu słów kluczowych, po których wpisaniu powinna wyświetlić się nasza strona. Słowa kluczowe należy dobrać ostrożnie, żeby nie były ani zbyt trudne ani zbyt ogólne. Łatwiej jest pozycjonować frazę np.: ‘Pozycjonowanie Katowice’ niż samo ‘Pozycjonowanie’, ponieważ przy precyzyjniejszych frazach jest mniejsza konkurencja.

Mając ustalone słowa kluczowe możemy przejść w końcu do czynów właściwych. Zacznę od podstaw czyli optymalizacji strony. Kluczem do skutecznego pozycjonowania jest wartościowa i unikalna treść strony oraz jej konstrukcja. Czynników wpływających na indeksowanie strony jest wiele, żeby się o tym przekonać można własnoręcznie przeprowadzić darmowy audyt SEO (Search Engine Optimization) i zapoznać się z jego wynikiem. Postępując zgodnie ze wskazówkami audytu ułatwiamy robotom internetowym indeksowanie naszej strony. Działania optymalizacyjne prowadzone na stronie są nazywane on-page i nie można mylić ich z pozycjonowaniem, czyli działanie off-page.

Po zoptymalizowaniu strony, wyeliminowaniu błędów możemy ruszać dalej. SEO ma wiele twarzy, wiele narzędzi i możliwości. Zanim zacznę wymieniać te narzędzia i możliwości muszę wspomnieć, że istnieją etyczne i nieetyczne metody pozycjonowania. Metodami nieetycznymi można swojej stronie zrobić wyłącznie krzywdę i wyłączyć ją czasowo lub stale z indeksowania wyszukiwarek. SEO cały czas się rozwija i zmienia, więc niektóre metody skuteczne kiedyś mogą się okazać nieskuteczne teraz. Pozycjonowanie opiera się obecnie w dużej mierze na pozyskiwaniu tzw. BackLinków czyli zewnętrznych odnośników kierujących na naszą stronę. Wśród metod gromadzenia BL można wymienić dodawanie strony do katalogów tematycznych, pisanie artykułów branżowych linkujących do strony, wymiana linków, ogłaszanie się na forach etc. Jak widać sposobów jest wiele, jednak należy zwrócić uwagę na współczynnik PageRank stron linkujących do nas. Pozycjonować należy więc ostrożnie i z głową. Czasami może się to wydawać zajęciem żmudnym, skomplikowanym, a do tego efekt nie jest zauważalny od razu, a po kilku miesiącach. Między innymi dlatego niektórzy wolą powierzyć to zadanie zajmującym się tym firmom. Ceny bywają różne i wpływa na nie wiele czynników, nie jest to jednak przedsięwzięcie należące do tanich. Zauważalne jest, że SEO to broń obosieczna, nieumiejętnie użyta może zaszkodzić, ale umiejętnie używana przyniesie zaskakujące korzyści.

Maciej Iwanczewski

ResearchIT - Pozycjonowanie Katowice

Przeczytano 885 razy.

5.0/5(3 votes)Edit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA