TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Thu, 2 Oct 2014

Problem deweloperów - brak chętnych do kupna mieszkań.

Nie jest obecnie żadną tajemnicą to, że rynek nieruchomości nie prosperuje zbyt dobrze. Pomimo tego, iż każdy chciałby mieć na własność piękne nowe mieszkanie i ogólnie zapotrzebowanie na mieszkania jest duże to mało kto w tej chwili w nie inwestuje. W związku z tym liczba chętnych osób do nabycia nieruchomości maleje, a deweloperzy popadają w coraz to większe problemy. Choć sytuacja na polskim rynku nieruchomości nie jest dobra, jeszcze większe problemy na tym gruncie występują między innymi w takich państwach jak Włochy, Niemcy, Grecja czy Hiszpania.

Mimo tego, iż na rynku nieruchomości panuje pewien zastój, specjaliści nieco uspokajają i uważają, że jeszcze nie ma powodu do tego, aby wpadać w panikę. Pomimo tego, że nie ma póki co szans na to, aby popyt na mieszkania nagle zaczął rosnąć deweloperzy nie powinni się aż tak bać o swoją przyszłość. Niedawno temu został zakończony słynny program rządowy "Rodzina na swoim", a jego następcą ma być program "Mieszkanie dla młodych. Celem programu podobnie jak i tego poprzedniego jest udzielenie pomocy młodym ludziom w nabyciu przez nich nieruchomości na rynku pierwotnym.

Poza tym, że sami deweloperzy mają pewne kłopoty finansowe, bo mieszkania siłą rzeczy tanieją z roku na rok, z problemami zmagają się także banki. W końcu jeżeli ludzie nie chcą kupować mieszkań, nie będą automatycznie zaciągać dużych kredytów w bankach. Być może dzięki wspomnianemu nowemu programowi "Mieszkanie dla młodych" sytuacja na rynku nieruchomości poprawi się. Wówczas nie tylko sami zainteresowani kupnem mieszkania będą zadowoleni, ale również deweloperzy i banki.

Przeczytano 521 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA