TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Sat, 4 Oct 2014

Jak kupić dom?

Pragniesz mieć własny dom, lecz zamiast budować, wolisz kupić, gdyż nie masz sił na walkę z biurokracją. To kilka rad jak wybrać dobry dom na rynku wtórnym .

Na początek należy ocenić swoje możliwości finansowe. Podliczyć należy ile pieniędzy z oszczędności, kredytu czy sprzedaży mieszkania jesteśmy wstanie przeznaczyć na dom. Należy wziąć też pod uwagę koszty kupna typu: podatek od czynności cywilnoprawnych, taksa notarialna, pośrednik itp.

Następnie należy określić swoje potrzeby. Istotne jest odpowiedzenie sobie na pytanie gdzie dom ma się znajdować, jak duży ma być, czy ma być parterowy, czy z piętrem itp.trans.gif

Warto sprawdzić jakie nieruchomości typu dom mamy w pobliżu i wybrać się na wizytę kiedy jest jasno. Należy zwrócić uwagę na infrastrukturę komunikacyjną, tereny zielone, dojazd. Dla naszych dzieci istotne są szkoły i centra rozrywki, które też powinny być w pobliżu. Niezwykle ważne jest dobre zapoznanie się dokumentacją, czy była wyrażona zgoda na budowę i jak wyglądał projekt domu. Przy oglądaniu domu warto zatrudnić fachowca, który oceni nam stan techniczny budynku i wskaże nam ewentualne wady konstrukcyjne. Warto dowiedzieć się też jakich mamy sąsiadów, gdyż prawdopodobnie będą towarzyszyć nam do końca życia.

Niewątpliwie zanim zdecydujesz się na tą nieruchomość dowiedz się ile kosztuje jego utrzymanie wkład którego wchodzą rachunki zazwyczaj za gaz, prąd i podatek od nieruchomości. Ponadto należy upewnić się czy osoba która sprzedaje na pewno jest właścicielem.

Kupno nieruchomości nie jest łatwe, należy zwracać uwagę na wiele szczegółów. Jednak jeśli będziesz wiedział o co pytać, nic cię nie zaskoczy, a wymarzony dom spełni toje wszystkim oczekiwania.

Przeczytano 705 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA