TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.

Działalność bez ZUSu? Tak, to rzeczywiście jest możliwe

firmazus.jpgWydaje Ci się, że zakładanie przedsiębiorstwa zawsze wiąże się z przymusem płacenia ZUSu? Musisz sobie w końcu uświadomić, że jesteś w błędzie! Dla wielu jest to zaskakujące, że mając działalność nie trzeba płacić składek, ale faktycznie jest to realne. Jaka jest tajemnica działalności pozbawionej ZUSu?

Posiadający firmę albo działalność gospodarczą są zobligowani opłacać określone kwoty na ubezpieczenie społeczne. Osoba chcąca zajmować się swoją działalnością kalkuluje, jaką sumę będzie musiała wpłacać na ZUS. Jednakże, to nie zawsze jest konieczne. Co więcej, wbrew pozorom nie jest to wbrew przepisom!

czytaj cały artykuł

Przeczytano 8061 razy.

5.0/5(1 votes)

O księgowości słów parę

accountant02.jpgProwadzenie firmy, działalności gospodarczej, a nawet globalnego koncernu, byłoby absolutnie niemożliwe bez dwóch kluczowych składników:

  • dobrej kawy;
  • oraz równie dobrej księgowości.

O ile znalezienie odpowiedniej jakości ekspresu i wypełnienie go aromatycznie palonymi ziarenkami nie przerasta możliwości zwykłego śmiertelnika, o tyle znalezienie naprawdę dobrego biura rachunkowego, które sprawnie poprowadzi księgowość w gąszczu przepisów, zmian i poprawek do ustaw, nie jest już tak prostym zadaniem. Co oczywiście nie oznacza, że jest to niemożliwe. Przyjrzyjmy się zatem, jakie cechy powinna mieć takie biuro oraz gdzie należy go szukać.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 479 razy.

5.0/5(1 votes)

Usługi księgowe Raś&Raś

thumb_469684100.jpgKażdy przedsiębiorca - zarówno prezes wielkiej firmy, jak i osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, musi zadbać o prowadzenie na bieżąco rozliczeń księgowych. Przepisy prawa nakładają na nas pewne obowiązki i, niezależnie od branży, w jakiej działa nasza firma, zobowiązani jesteśmy do prowadzenia przejrzystej księgowości, zgodnej a aktualnymi wymogami ustawodawców oraz specyfiką naszej firmy.


Oczywiście, w dzisiejszych czasach nie da się już być człowiekiem renesansu i znać się na wszystkim - od zdobywania klientów, poprzez ich obsługę aż po księgowość. Firma znacznie sprawniej funkcjonuje, kiedy rozliczaniami i księgowością zajmuje się specjalnie do tego celu stworzona komórka lub przynajmniej jedna osoba. Pociąga to jednak za sobą dodatkowe koszty, ponadto nie gwarantuje najwyższej jakości usług, zaś w razie pomyłki naszego pracownika, konsekwencje poniesie cała nasza firma.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 341 razy.

5.0/5(2 votes)

Porównanie chwilówek - przyjrzyj się pożyczkodawcy

monety.jpgOpinia na temat szybkich pożyczek internetowych, tzw. chwilówek online jest w społeczeństwie dość negatywna. Często można usłyszeć zarzuty iż są to drogie, wręcz lichwarskie pożyczki i lepiej ich unikać. Jednak nic nie jest czarno-białe, przy bliższym poznaniu tematu okazuje się iż takie pożyczki mają wady, ale i zalety.

Pierwszą, bardzo drażliwą kwestią są koszty. Należy tutaj stwierdzić, iż oprocentowanie pożyczek pozabankowych jest znacznie wyższe niż w przypadku banków, jednak nie te podstawowe opłaty stanowią zawsze największy problem. W przypadku konsekwentnych opóźnień ze spłatą, jesteśmy obarczani kosztami dodatkowych monitów, karami, a sprawa może zostać przekazywana do windykacji. Jednak odpowiedzialne pożyczanie pieniędzy pozwoli uniknąć takich nieprzyjemności - warto przed podjęciem decyzji przemyśleć czy będziemy w stanie spłacić chwilówkę.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 314 razy.

4.0/5(2 votes)

Automat BHP

ScreenShot039.jpgW dzisiejszych czasach nie trzeba zatrudniać osoby, która będzie zajmowała się wydawaniem środków ochrony pracy. Takie zadanie mogą przejąć automaty wydające bhp. Istotne jest bowiem to, że dzięki zakupowi tego typu urządzenia można też sporo zaoszczędzić. Automaty bhp współpracują z kartami zbliżeniowymi, dzięki czemu będziemy wiedzieli kto i kiedy pobierał np. rękawice robocze. Ponadto za każdym razem, gdy pracownik będzie pobierał choćby tylko zarękawki czy też różnego rodzaju okulary będzie zobowiązany zwrócić stare, które się zużyły lub uszkodziły. Takie rozwiązanie sprawia, że pracownicy nie będą sprzedawać otrzymanych przedmiotów czy zabierać ich do domu. Pracodawca decyduje też o tym, jaki asortyment może pobierać dany pracownik, a przez to zapobiegniemy wielu nadużyciom. Od tej pory nawet wszystkie zatyczki nowe, jak i zużyte będą ewidencjonowane.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 370 razy.

Oceń jako pierwszy