TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Tue, 30 Sep 2014

Schody kamienne

Materiały naturalne, które wykorzystywane są w domu, niezmiennie cieszą się wielką popularnością. Obok drewna, najbardziej popularny jest kamień, wykorzystywany m.in. jako materiał do tworzenia schodów – tych wewnętrznych i zewnętrznych. Jeżeli więc budujemy dom posiadający kondygnacje, koniecznie musimy wziąć pod uwagę ten budulec, który nie tylko da nam wieloletnią trwałość, ale i wspaniały wygląd wnętrza.

Rodzaje kamienia, jakie nadają się na materiał do stworzenia schodów, to marmur oraz granit. Oba posiadają swoje zalety i wady, więc warto dokładnie przeanalizować ich właściwości i cechy, by później nie żałować wyboru. Zacznijmy od marmuru, który zawsze uważany był za wspaniałą ozdobę wnętrz. Może on mieć różne odcienie, a także wzory, dzięki czemu przy jego wyborze ograniczyć nas może jedynie wyobraźnia. Pasuje on przede wszystkim do większych wnętrz i trzeba dobrze go dopasować, by należycie się prezentował i komponował z innymi elementami pomieszczenia. Schody marmurowe będą wytrzymałe, ale są narażone na przetarcia i zabrudzenia, więc koniecznie należy je regularnie pielęgnować odpowiednimi środkami.

W opozycji do marmuru stoi granit, który jest kamieniem nieco bardziej uniwersalnym, bo w przeciwieństwie do marmuru nadaje się do wykorzystania na zewnątrz. Poza tym jest mniej krzykliwy i tańszy, a do tego dużo łatwiej się go pielęgnuje. Jeżeli planujemy granitowe schody wewnętrzne, zdecydujmy się raczej na jasny kolor, który dużo lepiej pasuje do mieszkania, aniżeli ciemny, stosowany częściej w instytucjach i biurowcach. Warto rozważyć opcję marmur wewnątrz, a granit na zewnątrz, chociaż oczywiście nie jest to opcja jedyna. Wszystko zależy od pomysłu i gustów.

Przeczytano 362 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA