TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Mon, 25 Aug 2014

Instalacje gazowe a bezpieczeństwo

Z jednej strony gaz oznacza tani a  (w miarę tanio) energię, z drugiej pewne, bardzo konkretne zagrożenie. Jednak w limonach domów jest on źródłem energii w kuchenkach służących do gotowania i pieczenia. W wielu domach, a ostatnio i blokach na przykład na obrzeżach Warszawy instalacje gazowe doprowadzają gaz do piecyków dwu funkcyjnych, czyli takich, które ogrzewają również wodę do centralnego ogrzewania. Takie piece mają wiele zalet – przede wszystkim łatwo jest zarządzać czasem, kiedy ogrzewa się mieszkanie. Czasami podczas deszczowego lata można na parę godzin włączyć takie ogrzewanie i w domu zapanuje przyjemne ciepło.

Warto, w domach, gdzie są instalacje gazowe, warto zadbać o to, by były czujniki gazu, a także, co jest bardzo ważne, czujniki tlenku węgla – tlenek to tak zwany cichy zabójca, a powstaje podczas spalania gazu i jeśli nagle wentylacja zacznie szwankować to może dojść to tragicznego zatrucia. Jednak tlenek węgla powstaje nie tylko przy spalaniu gazu, jest równie niebezpieczny, gdy pali się w piecach węglowych, których sporo jest jeszcze w domach.

Obecnie wszelkie instalacje gazowe są bardziej bezpieczne niż jeszcze kilkanaście lat temu. Jednak nadal trzeba kontrolować wszelkie instalacje, a także wszelkie naprawy zlecać fachowcom, ponieważ z gazem po prostu nie ma żartów. Wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej wymaga zawsze pozwolenia budowlanego, chyba, że w projekcie domu taka instalacja jest zatwierdzona.
Bardzo często ludzie mający do wykonania instalacje gazowe swoim domu szukają najtańszych wykonawców nie myśląc, ze akurat w tym wypadku trzeba znaleźć przede wszystkim dobrych wykonawców.

Cena domu zależy od wielu czynników i często wcale to nie oznacza, że lepszy, bardziej komfortowy dom będzie droższy niż dom generalnie gorszy. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na cenę domu jest jego lokalizacja. Można się o tym przekonać porównując po prostu ceny takiego samego domu wybudowanego w mieście i na wsi i to na działce o takiej samej wielkości. Nikogo nie dziwi, że cena gotowego domu na wsi i w mieście będzie się zdecydowanie różnić. Najczęściej na tę cenę wpływa cena działki – często bowiem domy budowane są przez firmy, które mają stałe ceny na postawienie domu według gotowego projektu i dom, który postawiono w Warszawie, czy Krakowie bywa kilkakrotnie nawet droższy  niż taki sam dom będący wiejską posiadłością.

Bywają jednak różne wyjątki, a dotyczą one wsi, które są satelitami wielkich miast i tam ceny  domu z działką wcale nie są niższe niż w samym mieście, a czasami działki w takich okolicach, o ile są akurat bardzo modne osiągają ceny równe tym w mieście, a czasami osiągają nawet wyższe ceny właśnie ze względu na położenie. Jednak ostatnio coraz częściej ludzie wybierają domy na wsi, ponieważ są zmęczeni miastem i w zasadzie na wsi mogą nabyć piękną posiadłość za cenę małego mieszkania w mieście. Zazwyczaj takie osoby nie byłyby w stanie kupić domu w mieście, nawet na jego obrzeżach. Jednak decyzja o zakupie domu na wsi przez osobę, która cały czas żyła w mieście  może się okazać czymś ryzykownym. Miasto ma swój rytm,a wieś  dużo spokoju, który w wielu wypadkach jest  dla mieszczucha męczący. Warto zatem, nawet jeśli cena gotowego domu na wsi i w mieście jest zdecydowanie różna (w mieście wyższa), zastanowić się jednak, czy nie dopłaci się do domu na wsi ceny samotności i braku wyzwań, jakie daje miasto.
ac

Przeczytano 571 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA