ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_active'
---
REPLACE INTO ams_active SET active_id = 1, active_time = 1553624757, active_ip = '52.206.226.77', active_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', active_session = 'e8o0ifmf7ak07kg4uhd8tkodd3'
---
ERROR: INSERT command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_s1_articleviews'
---
INSERT INTO ams_s1_articleviews SET view_ip = INET_ATON('52.206.226.77'), view_user_id = 1, view_date = NOW(), view_user_agent = 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', view_referer = '', view_article_id = 1839
---
ERROR: UPDATE command denied to user 'ciekawewzaphq'@'10.20.20.9' for table 'ams_s1_articles'
---
UPDATE ams_s1_articles SET article_view_count = 618 WHERE article_id = 1839 LIMIT 1
---
Grunt, na którym na stanąć dom.
TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Wed, 1 Oct 2014

Grunt, na którym na stanąć dom.

Budowa domu to z jednej strony fantastyczna sprawa, ale z drugiej ogromne zamieszanie, mnóstwo kwestii formalnych i ważnych decyzji, które należy podjąć w pełni świadomie, aby później nie żałować. Każdy chce jak najmniej wydać na budowę, a jednocześnie mieć gustowny i modny dom w ładnej okolicy. Zanim jednak zaczniemy w myślach urządzać dom, musimy rozważyć kwestię gruntu, na którym nasze własne cztery kąty powstaną. W końcu grunt gruntowi nierówny i dlatego też, zanim zaczniemy budowę, warto uzyskać informacje, których dostarczyć mogą nam tacy specjaliści jak geodeci i geotechnicy.

Jeśli grunt nie cechuje się dobrą jakością, dom może tam wybudowany może bardzo szybko niszczeć. A jeśli do tego jeszcze nie dobierzemy właściwych fundamentów i zbrojeń, problemy pojawią się szybciej niż myślimy. Bardzo ważną kwestią jest ocena poziomu wód gruntowych i to w jakiej kategorii gruntu mieści się nasz grunt. Jeżeli w wyniku przeprowadzonych pomiarów geodeci stwierdzą, iż wody gruntowe są osadzone zbyt płytko, możemy nawet nie otrzymać stosownych pozwoleń na prowadzenie budowy. Jeśli zaś otrzymamy, ale budowa zostanie niewłaściwie przeprowadzona, konstrukcja naszego domu będzie poważnie zagrożona.

Jeśli kupujemy działkę pod budowę, warto zwrócić uwagę na jej cenę. Jeśli jest ona wyjątkowo "atrakcyjna", może to oznaczać, że właściciel chce się jak najszybciej pozbyć gruntu, który po prostu jest do niczego. Zanim zatem dokonamy zakupu, musimy zatrudnić geodetów. Są to fachowcy, którzy bezwzględnie powinni nam towarzyszyć bez względu na to, gdzie chcemy nasz dom postawić - a już na pewno jeśli wybieramy taką lokalizację jak skarpa czy jakieś wzniesienie. Musimy mieć przecież całkowitą pewność, że nasz dom stanie w bezpiecznym miejscu.

Przeczytano 617 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA