TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Thu, 25 Sep 2014

Co kryje się pod nazwą mieszkań kompaktowych?

Każdy kto miał okazję mieszkać w starych kamienicach czy też w słynnych blokach z tak zwanej wielkiej płyty, albo i nadal mieszka, na pewno doskonale wie o tym, czym są tak zwane pokoje przechodnie. W takim układzie pomieszczeń niezwykle trudno było wygospodarować jakieś osobne pomieszczenie, zatem jakiś pokój pozostawał właśnie pokojem przechodnim. Funkcjonalność tego rodzaju ułożenia mieszkania pozostawia bardzo wiele do życzenia i jest niczym innym jak zwykłym marnowaniem przestrzeni, za którą my musieliśmy czy też musimy nadal płacić, a tak na dobrą sprawę mówiąc wprost - nic z tego nie ma.

Obecnie powstają nowe trendy, których zwolennikami są nie tylko sami architekci czy deweloperzy ale także nabywcy współczesnych mieszkań. Dużą popularnością cieszą się między innymi tak zwane aneksy kuchenne. Są one także pewnego rodzaju pomieszczeniami przechodnimi, ale o wiele lepiej są one pomyślane i przestrzeń jest lepiej rozplanowana niż w dawnym budownictwie. Na chwilę obecną hitem są tak zwane mieszkania kompaktowe. Co kryje się pod tą nazwą?

Właśnie to, że mieszkania urządzane i projektowane są w taki sposób, aby nie tracić przestrzeni. Oczywiście w budownictwie na wszystko stosuje się określone nazewnictwo. I tak jeśli chodzi przykładowo o salon przechodni, który jest połączony z kuchnią czy też aneksem kuchennym - takie rozwiązanie nazywamy amfiladą. Z kolei takie rozwiązanie jak wejście do sypialni z salonu czyli pokoju dziennego to mieszkanie typu studio. Absolutnie najważniejszą zasadą współczesnych projektantów, którzy tworzą mieszkania kompaktowe jest to, aby do granic możliwości wykorzystać każdy możliwy metr kwadratowy pomieszczenia. W nowoczesnych mieszkaniach kompaktowych nie uświadczymy zatem długich, wielkich korytarzy i tym podobnych pomieszczeń przechodnich, których siłą rzeczy nie można zagospodarować. Dzięki trendowi jakim jest mieszkanie kompaktowe z lokalu o powierzchni zaledwie 50 metrów kw. może powstać mieszkanie trzypokojowe.

Przeczytano 490 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA