TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Mon, 29 Sep 2014

Budujemy modny dom i tworzymy piękny ogród.

Bardzo wiele osób marzy o tym, aby wybudować wspaniały, komfortowy dom, który oczywiście będzie otoczony pięknym ogrodem. Jeśli mamy szansę owe marzenia zrealizować, warto przyjrzeć się bliżej obecnym trendom w budownictwie. Co jest obecnie modne i wygodne jednocześnie? W jaki dom najlepiej zainwestować i jak urządzić ogród?

Każdy kto choć odrobinę interesuje się kwestią związaną z budową domu, na pewno zauważył, że jeszcze całkiem niedawno temu była niesamowita moda na budowanie domów parterowych, ewentualnie z zaadaptowanym na cele mieszkalne poddaszem. Obecnie jednak daje się coraz to wyraźniej zauważyć tendencję do powrotu takich rozwiązań jak domy piętrowe. Dom, który budujemy musi być przede wszystkim bardzo funkcjonalny. Coraz to większym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania stawiające na ekologię i oczywiście nie ma co ukrywać, każdy przyszły właściciel domu pragnie również tego, aby był on zwyczajnie ładny i gustowny.

Zmienia się sam sposób budowania domów. W tej chwili bardzo chętnie łączymy naturalne materiały jak przede wszystkim drewno czy kamień ze szkłem, klinkierem oraz stalą. Być może nie wiemy tego, ale moda ta pochodzi ze Szwecji. Jeśli chodzi o wspomnianą ekologię, łączy się ją z funkcją typowo praktyczną jak między innymi przeszklenie domu od południowej strony w celu naświetlenia wnętrza światłem słonecznym, a tym samym nagrzewanie domu w sposób ekologiczny i nie ma co ukrywać - o wiele tańszy.

Jeśli chodzi o ogród, oczywiście każdy powinien urządzić go zgodnie ze swoimi upodobaniami. Niemniej można zauważyć, że bardzo chętnie w ogrodach sadzony jest bukszpan, który pasuje zarówno do bardzo tradycyjnych jak i nowoczesnych rozwiązań. Jeśli chodzi o drzewa, najbardziej modne są buki i graby, co oczywiście nie oznacza wcale, że nie możemy zażyczyć sobie innych gatunków - przykładowo bardzo egzotycznych. Z racji tego, że "zewnętrzny" ogród cieszy nasze oko głównie w okresie lata i wiosny, coraz to więcej osób inwestuje w tak zwane ogrody zimowe, czyli przeszklone konstrukcje, dzięki którym piękną zieleń i kwiaty możemy zachować na cały rok.

 

Przeczytano 577 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA