TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.

Budujesz dom? Postaw na wykończenie z granitu.

granit02.pngKażdy kto miał do czynienia z remontem domu wie że kamień naturalny w mieszkaniu to świadectwo jakości i kapitał na lata. Pozostaje kwestia jaki materiał dobrać. 
Na rynku usług budowlanych najpopularniejsze skały to piaskowiec oraz granit. Wśród nich dobrą ocenę ma właśnie granit. Wraz z tym, że jest niezwykle wdzięczny wizerunkowo, posiada całą gamę zalet technicznych. Ze względu na odporność na czynniki mechaniczne to ulubiony kamień w pomieszczeniach kuchennych i w sanitariatach. 

czytaj cały artykuł

Przeczytano 402 razy.

Oceń jako pierwszy

Schody wewnętrzne

Posiadanie piętrowego domu skłania nas do zainstalowania w nim schodów wewnętrznych, które z jednej strony powinny być funkcjonalne, a z drugiej ładne dla oka. Wiele osób nie zdaje sobie bowiem sprawy jak piękne schody potrafią podwyższyć jakość wnętrza domu. Zanim zajmiemy się za ich montowanie, powinniśmy wybrać rodzaj, kształt, a także rozmiary, co wcale nie jest takim prostym zabiegiem.czytaj cały artykuł

Przeczytano 741 razy.

Oceń jako pierwszy

Ogrzewanie podłogowe

Spędzanie czasu w domu musi być w pełni komfortowe i nie może nabawić nas choroby, gdy wewnątrz panuje niska temperatura. Konieczne jest więc zaopatrzenie poszczególnych pomieszczeń w dodatkowe ogrzewanie, a w ostatnich latach coraz więcej osób korzysta z ogrzewania podłogowego. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie w sytuacji, kiedy posiadamy podłogi kamienne lub obłożone płytkami ceramicznymi i chodzenie na boso jest bardzo nieprzyjemne.

Dzięki zastosowaniu tego rodzaju ogrzewania, które zazwyczaj nie jest potrzebne w przypadku drewnianych podłoży, nie musimy martwić się przeziębienie naszych dzieci, które lubią biegać boso lub w samych skarpetach. Komfort zapewnia nam kilka rodzajów ogrzewania, wśród których najpopularniejsze są wodne oraz elektryczne.  W pierwszym przypadku pod podłogą instaluje się system rur, którymi przepływa nagrzana gazem, drewnem lub węglem woda. W drugim natomiast, kładzie się specjalne maty pod podłogą, które ogrzewane są prądem elektrycznym. Oczywiście musimy zdawać sobie sprawę, że w przypadku instalacji takiego rozwiązania, generowane będą dodatkowe koszty. Jest to jednak inwestycja bardzo potrzebna i dająca dużo radości.
Instalacja ogrzewania podłogowego jest zazwyczaj bardzo trwała i jest inwestycją na całe życie. Nie ma więc obaw, że w przypadku awarii trzeba będzie wszystko wymieniać i robić kolejny remont – producenci nie stosują tego rodzaju rozwiązań i zawsze bardzo dokładnie wszystko montują. Jeżeli natomiast boimy się kosztów, musimy poradzić sobie z zimną podłogą inaczej. Najlepszym rozwiązaniem są ciepłe dywany, które przysłaniają zimną podłogę i po których chodzenie jest przyjemnością (przykładem są dywany shaggi).
warto wiedzieć


czytaj cały artykuł

Przeczytano 677 razy.

Oceń jako pierwszy

Schody marmurowe

Marmur od zawsze budził podziw u ludzi, którzy mieli z nim styczność. Wielu uważa, że jest to najbardziej efektowny rodzaj kamienia, który często jest wykorzystywany w domu, np. jako podłoże, parapet czy nawet schody. W tym artykule zajmiemy się tymi ostatnimi, bo wybór wierzchniego materiału jest bardzo ważny, a marmur może mieć ogromny wpływ na urozmaicenie wnętrza i wygląd schodów.czytaj cały artykuł

Przeczytano 390 razy.

Oceń jako pierwszy

Grunt, na którym na stanąć dom.

Budowa domu to z jednej strony fantastyczna sprawa, ale z drugiej ogromne zamieszanie, mnóstwo kwestii formalnych i ważnych decyzji, które należy podjąć w pełni świadomie, aby później nie żałować. Każdy chce jak najmniej wydać na budowę, a jednocześnie mieć gustowny i modny dom w ładnej okolicy. Zanim jednak zaczniemy w myślach urządzać dom, musimy rozważyć kwestię gruntu, na którym nasze własne cztery kąty powstaną. W końcu grunt gruntowi nierówny i dlatego też, zanim zaczniemy budowę, warto uzyskać informacje, których dostarczyć mogą nam tacy specjaliści jak geodeci i geotechnicy.

czytaj cały artykuł

Przeczytano 629 razy.

Oceń jako pierwszy