TwojeWiadomosci24.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Nowinki regionalne pisane przez redaktorów i hobbystów z całej Polski. Poglądy internautów i wiadomości ze świata. Dzięki naszemu portalowi możesz publikować treści o docierać z informacjami do tysięcy ludzi przekazując przekazując prawdy o których media chcą milczeć. Dodatkowo uruchomiliśmy na stronie panel dla firm, które mogę pisać na temat swoich usług i produktów oraz radzić w jaki sposób mogą z nich korzystać. Dzięki nam możesz zareklamować swoją firmę przekazując jednocześnie porady dla swoich potencjalnych klientów.
Mon, 8 Sep 2014

Bezpieczne kontakty

Każdy rodzic wie, że wszystkie dzieci są bardzo ciekawe świata. Poznają go początkowo głównie poprzez dotyk. Nic więc dziwnego, że ich palce mogą znaleźć się także w elektrycznym gniazdku. Zresztą dziecięca fantazja nie znająca granic sprawia, że może się zdarzyć, że do dziurek w ścianie maluch zacznie wsadzać różne przedmioty. Jak tego uniknąć?

Bardzo ważne jest, by mając małe dziecko odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie. W ten sposób zapewnimy maluchowi bezpieczeństwo. Najczęściej kupujemy ochraniacze na kanty i blokady do szafek. Niestety zapominamy o bardzo niebezpiecznych kontaktach i gniazdkach. Dziś bez problemu kupimy specjalne blokady do tych miejsc. Mogą być to kompletne przesłonki na całe kontakty zamykane na kluczyk. W ten sposób dziecko, nawet sprytne, nie wyjmie blokady i nie zrobi sobie krzywdy. Tylko przy pomocy kluczyka, który jest w zestawie, można ją zdjąć.

Innym możliwym rozwiązaniem jest zamontowanie specjalnych gniazdek z wbudowaną blokadą. Posiadają one zasłonięte tory prądowe. Dorosły musi użyć dużo siły, by włożyć w gniazdko jakąkolwiek wtyczkę. Dziecko nie mając tyle siły, nie włoży w tor żadnego przedmiotu. Równocześnie niemożliwe jest włożenie czegoś tylko w jeden otwór. Część gniazdek z blokadami dodatkowo posiada specjalne kody uprawniające. Włożyć w nie można tylko elementy wyposażone w taki sam klucz jak ma gniazdko.

Ponieważ aż jedną piątą wypadków porażenia prądu stanowią dzieci warto poświęcić trochę czasu i pieniędzy, by zabezpieczyć kontakty przed maluchami.

Przeczytano 388 razy.

Oceń jako pierwszyEdit

Komentarze

Leave a Comment

Comment

Visual CAPTCHA